Üyemiz olun Makaleleriniz Yayınlansın

Sizde Üyemiz olun Makalelerinizi Yayınlayalım Ücretsiz Backlink Kazanın. 

Googleda Sıralamanızı Makale SEO su ile yükseltin

Makaleler

Sosyal Medya ve Evden Eve Nakliyat

Kullanıcı Oyu:  / 1
En KötüEn İyi 

Bu Sektörde ilk çalışmaya başladığım 2008-2009 yıllarında facebook internet mail vs sektörde çok fazla kullanılmıyor hatta kullanan kişilere garip gözlerle bakılıyordu.

internette bir site açmak isteyen arkadaşlar 1000 TL leri ödüyor ve web sitesi yaptırıyorlardı. daha sonraları msn skype gibi araçları kullanan arkadaşlarla çok sık karşılaşmaya başladım ancak bu gün iş ilanlarına baktığımda nakliye sitelerini kullanabilen şeklinde ilanlar görmekteyim. Peki neden sektör bu kısa sürede teknolojiye bu kadar ihtiyaç duymaya başladı ve nasıl olduda internet artık nakliyat içn vazgeçilmez bir araç oldu. Bu arada bizim kurumlarımız ne yaptılar ?

Doğası gereği oldukça hareketli olan nakliyat sektörü kendisi gibi aktif ve etkin iletişim araçlarına ihtiyaç duymakta ve bu araçlar teknolojinin en son araçları olmakta. telefon, fax, cep telefonu, mail, internet derken sosyal medyada artık nakliyat sektörüne hizmet vermekte. Nedir bu sosyal medya başta facebook, twitter, linkedin ve google+ olamak üzere insanların internet üzerinden iletişim kurmalarını sağlayan ve anlık iletileri saklayan depolayan kullnıcıları puanlayan web siteleri olarak tarif edilebilir. Evet bu siteler kullanıcılarını puanlıyor. oluşturulan puanlara göre yazdığınız ve ilettiğiniz haberler ilanlar web sitelerinde görünüyor veya kalıcı oluyor.

Firmanızın bilinirliği artık bu sitelerin size vereceği puanlarla doğru orantılı olarak artıyor veya azalıyor. bu gün pek çok firma google arama motorunda günlük 500 TL lere varan reklam ücretlerini çekinmeden ödüyorlar Nakliyat Sektöründe artık bazı anahtar sözcüklerin tıklama maliyetleri 50 TL lere kadar çıkmakta. Hiç düşündünüzmü bu kadar parayı harcıyorlar ama geridönüş nasıl oluyor diye. internette genel bir kural vardır iyi bir reklam yapıldıysa %3 kuralı çalışır. bunun anlamı harcadığınız her 100 tl nin 3 tl si size müşteri olarak geri döner ve harcadığınız her 100 TL 3000 olarak geri döner.bunu size istatistilkleri takip ettiğim için rahatlıkla söyleyebilirim.

Eğer Firmanızı büyütmek ve İnternette bilinen bir şirket olmak istiyorsanız. Sosyal medyadaki rekabet gücünüzü arttırın. Nakliyat Sektörü için çalışma yapmak isterseniz bizden bilgi almadan kimse ile çalışmayın.