Üyemiz olun Makaleleriniz Yayınlansın

Sizde Üyemiz olun Makalelerinizi Yayınlayalım Ücretsiz Backlink Kazanın. 

Googleda Sıralamanızı Makale SEO su ile yükseltin

Makaleler

Ankara Evden Eve Nakliyat

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

EŞYA DEPOLAMA

 

 

Ev hanımları hep fazla eşyanın daha fazla iş olduğunu söylerler. Haklılarda, ne kadar fazla eşya o kadar temizlik gerektiren iş demektir. Buna rağmen alışveriş tutkusu ağır basar ve eşyalar bir bir artmaya başlar. Kimse, eşyaların zamanla nasıl arttığına inanamaz. Hal böyle iken, hepsine bir yer bulmakta zor olur. Birde küçük ya da orta halli bir evde oturuyorsanız işiniz hayli zor. İşyerleri içinde aynı durum geçerlidir. Mekan sıkıntısı nedeniyle kişisel bir depolama alanı oluşturmakta zorlanabilirsiniz. Bazen sadece eşyalar değil, hobi malzemeleri ve iş gereçleri de gereğinden fazla yer kaplar. Bu kadar kalabalık bir eşya grubunun hepsi gerekli olamaz ancak kullanım dışı olmaları da elden çıkarılmasını gerektirmez. Bu gibi durumlarda bir eşya deposu kiralamak son derece akılcı bir yöntem olabilir. Sıra dışı yollarla kullanım alanı açmak yerine, bir depolama çözümü bulmak daha iyi bir fikir olacaktır.

 

Evde, işyerinde, özel ya da ticari tüm kurumlarda bulunan, fazla kullanılmayan ama kullanılabilecek durumda olan eşyalar bir depoda saklanabilir. Size ya da firmanıza ait bir deponuz yoksa bir eşya deposu kiralamayı düşünebilirsiniz. Bu çözüm size ilginç gelebilir ya da eşyalar durduğu yerde para kaybettirir diye düşünebilirsiz fakat hiçbir şey düşündüğünüz gibi olmayabilir. Bunun için eşya depolama firması ile mutlaka tanışmalı ve verdiği hizmetler hakkında bilgi almalısınız. Eşya depolama firması elbette bir ücret talep edecektir ancak, verilen fiyat asla bir ev ya da dükkan kirası ile kıyas edilemez. Firma ücreti, eşyaların sayısına ve ölçülerine göre belirler ve sözleşme yapar. Bu sözleşme iyi niyetli bir sözleşmedir. Kişileri bağlamaz ve zaman sınırlaması koymaz. Bu yüzden tahmin ettiğiniz zamandan önce ya da sonra eşyalarınız alma hakkınız bulunmaktadır.

 

Eşya deposunda eşyalar, firma garantisi altındadır ve güvenle korunur. Bunun için birçok kamera sistemi ve alarm sistemi kullanılır. Normalde işyerlerinde yangın riskine karşı yangın söndürme tüpü bulundurmak mecburidir. Eşya depolama firması bu mecburiyetten fazlasını yaparak gelişmiş yangın söndürme ve anında müdahale sistemlerini kullanır. Depolar gerekli tüm donanımlara sahiptir. Her şeyi düşünür ve eşya güvenliğini ön planda tutar.

 

Firmanın çalışanları evinize ya da işyerinize gelerek, eşyaları alır. Eşyalar depolanmadan önce uygun şekilde ambalajlanır. Toza, kire kısacası olumsuz dış etkenlere karşı korunur. Bazen eşya türleri farklı ambalajlar gerektirebilir. Eğitimli firma çalışanları eşyaları en iyi şekilde ambalajlayacaktır. Bu aşamadan sonra eşyalar depoya kaldırılmaya hazırdır. Önce deponun içinde ki hava ve nem miktarı ölçülür ve uygun şartlar sağlandığında ise eşya depolanır. Artık eşyaların zarar görmesi imkansız. İçiniz rahat ve mekanlarınız ferah olsun. Gün gelir de eşyalarınız tekrar lazım olursa, eşyaların depodan bıraktığınız gibi çıktığını görebilirsiniz.

EVDEN EVE NAKLİYAT

 

Evden eve nakliyat deyince alınıza sadece bir kamyon ve birkaç taşıyıcı eleman gelmesin. Eskiden nakliye hizmetleri böyle yapılıyordu fakat şimdiler de böyle değil. Taşınmak için artık ayrı ayrı kişilerle muhatap olmak ve tırım tırım işçi aramak zorunda değilsiniz. Bunların hepsini ve daha fazlasını tek bir firma ile halletmek mümkün. Yapmanız gereken profesyonel bir nakliye firması ile konuşmak ve verebileceği hizmetleri öğrenmek. Bu tarz firmaları her yerde ve özellikle de büyük şehirlerin her bölgesinde bulmak çok kolay. Nakliye konusunda uzmanlaşmış olan bu firmalar ile size yapacak hiçbir iş kalmıyor. Hatta eşyaları toplamak zorunda bile değilsiniz. Sadece tercihen kişisel eşyalarınızı toplamak size ait olabilir.

 

Evden eve nakliye firmaları belirli bir program ve iş bölümü ile çalışmayı ilke edinmiştir. Taşıma, ambalajlama gibi iş kollarında görevli olan personeller, nakliye konusunda önce eğitim döneminden geçerler. Taşınma aşamalarının her birinde ayrı bir ekip görev yapar. Her biri uzmandır ve işini nasıl yapacağını çok iyi bilir.

 

Ambalajlama Ekibi: eşyalar birbirinden farklı ebat ve ağırlıklara sahiptir. Bazen cam gibi kırılgan bazen de çok ağır ya da elektronik olabilir. Bu yüzden her biri farklı şekilde ambalajlanır. Gerektiğinde destek ya da ek koruyucu malzemeler kullanılır. Eşyaların güvenliği için doğru paketleme yapılması çok önemlidir. Bilgi ve deneyim gerektiren paketle işi firmanın uzman personelleri tarafından yapılır.

 

Taşıma Ekibi: taşınma aşamaların en dikkat gerektiren bölümü olan eşyaların taşınması, çoğu zaman kuvvet en çokta ihtiyatlı olmayı gerektirir. Eşyaların hiçbir zarar görmemesi için yeterli sayıda elemanın olması şart. Ayrıca taşınma esnasında çıkabilecek zorluklara karşı da çeşitli gereçler kullanılabilir. Asansör, kaldıraç vs… gibi. Bu gereçler genellikle eşyaların rahat çıkamayacağı yapılarda kullanılır.

 

Yüklü Araç: firma taşınacak eşyalara göre uygun aracı seçer. Firmanın araç filosu nakliye hizmetine uygun şekilde tasarlanıştır. Güvenlidir ve çok fazla eşyayı alabilecek kapasitededir. Birkaç sefer yapmamak niyeti ile firma, sıkışık araç yüklemesi yapmaktan kaçınır. Eşyaların paketlenmesi ve yüklenmesi kadar araç içindeki yerleşimi de önemlidir.

 

Yerleştirme Ekibi: eşyalar yeni adresine vardığında, yerleştirme ekibi eşyaların yerleştirilmesinde görev alır. Bu hizmet alışılmışın dışında olsa da birçok kişiyi memnun eder. Eşyaları toplamamak ve yerleştirmemekle kendinizi hiç taşınmamış gibi hissedebilir yeni bir yerde yeni bir hayata başlayabilirsiniz.

 

Nakliye firması bütün zorlukları önceden düşünür ve kolaylıkla aşar. Nakliyenin her bölümünde dikkatli ve özenli çalışır. Çevreye karşı duyarlı ve müşterilerine saygılıdır. Özellikle büyük şehirlerde ve kalabalık binaların bulunduğu semtlerde nakliyat yapmak daha zordur. Yükleme aracını park etmek bile sorun olabilir. Çevredeki insanlar taşınma işinden rahatsız olabilir. Evden eve nakliye firması her durumu düşünerek mümkün olduğunca çevreci davranır ve eşyaları güvenle taşır.