Üyemiz olun Makaleleriniz Yayınlansın

Sizde Üyemiz olun Makalelerinizi Yayınlayalım Ücretsiz Backlink Kazanın. 

Googleda Sıralamanızı Makale SEO su ile yükseltin

Nakliyat SEO

Kullanıcı Oyu:  / 0

Evden eve Nakliyat için en zorlu sezon yılbaşı öncesi başlayan ve yılbaşından sonrada okullar kapanıncaya kadar geçen yaklaşık 2 aylık zamandır. Bu zamanda çoğu Evden eve Nakliyat firması çeşitli alanlarda reklam yapmakta ve hızlı geri dönüşümler almaya çalışmaktadır. Ancak profesyonelce yapılmayan bu reklamlar çoğunlukla 1-2 müşteri haricinde dönüş üretmemekte ve boşa harcanan paralara sebep olmakta.

 

Herkes sürekli olarak bu sezonda ön sıralara çıkmak için Ankara evden eve nakliyat, İstanbul evden eve Nakliyat gibi son derece rekabeti yüksek kelimelerde Google üzerinde reklam vermektedir. Hatırlayacağınız gibi geçen yıl çok aşırı rekabet yüzünden ocak ayının ortalarında tıklama başı reklam maliyeti 62 TL ye kadar çıktı. bu durum kaynakların boşa harcanması ve geriye dönüşlerinde az olması anlamına gelmekte. aynı biçimde gazete reklamları ve diğer reklam alanları son derece yüksek fiyatlara çıkmaktadır. Özellikle İnternet ve Sosyal medya reklamcılığı evden eve nakliyat için hem dönüşü yüksek hemde takip edilebilirliği yüksek bir reklam alanı olmaktadır ancak bu sezonda evden eve nakliyat firmaları için tam anlamı ile para tuzağı halini almaktadır.

 

 

 

Bu durumda nasıl bir yol izlenmeli derseniz sürekli ancak orta sıralarda reklam çok daha etkili bir yöntemdir. Bunu özellikle büyük firmalarda görmekteyiz. Ancak bu durum birden bire dönüşler yaratmamakta onun yerine zaman içerisinde artan geri dönüşler oluşturmakta böylece pazar payı büyümekte. Bununla birlikte Evden eve nakliyat firmalarının yapacağı bir diğer iş ise SEO çalışmaları yapmaktadır. Bu çalışmalar meyvelerin yaklaşık 6 ila 12 ay arasında verir. reklam maliyetlerini ve ölü sezonda düşüşleri azaltır.

 

Peki nedir bu seo çalışmaları ? diyelimki firmanız Kastamonu da ve kastamonu evden eve nakliyat anahtar kelimesinde ilk sayfa için izlenme miktarı günlük 150 ziyaretçi. burada potansiyel olarak günlük 3 ev taşıma işi yapılmaktadır demektir. bunu nasıl hesapladık derseniz. %2 genel arama ve dönüş miktarıdır. Yani google üzerinde belirli bir sözcükte 100 arama yapılıyorsa 2 kişi kesin iş yaptıracak demektir. diğerleri ya kazara ama yapmıştır yada ön pazar araştırması yapıyordur.

 

peki 1 sayfa olmanızın ne gibi bir artısı var diyecek olursanız 1. sayfayı izleyen kişi sayısı 100 ise ki bu aynı zamanda sorgu izleme sayısıdır. 2. sayfayı izleyen kişi sayısı 20 olmaktadır. yani insanlar 1. sayfa üzerinde buldukları ile büyük ölçüde yetinirler.Bu durumda 1. sayfada olmak çok önemli bir başka önemli noktada 1. sayfa içerisinde nerede olduğunuz. 1. sıra toplam tıklama sayısının %70 ini almaktadır. yani bir arama sözcüğünü arayan kişi sayısı 100 ise bunun 20 kişisi 2. sayfaya geçecektir, böylece kalan 80 kişi 1. sayfa üzerinde bulunan bir linke tıklar bu 80 kişidende %70 i ki buda yaklaşık 56 kişisi 1. sıradaki linke tıklar bu durumda ise linke tıklayanlardan %2 si müşteri olur yani 1. sıradaki firma günlük 1-2 müşterisini google üzerinden edinmiş olur. evden eve nakliyat sektörü artık google ve arama moturunun önemini anlamış durumda ve Google reklamlarına yönelmektedir.

 

Google üzeinde reklam vermek sezona göre maliyeti değiştirmektedir. bunun yerine kuvvetli bir SEO çalışması hem görünürlüğü arttırır hemde Reklam maliyetlerini azaltır.

 

Google Üzerinde uygun fiyatlar ile reklam vermek istiyorsanız ve SEO çalışmanızı yaptırmak isterseniz irtibat numaram 542 713 24 04 Benimle bağlantı kurun hem müşteriniz artsın hemde evden eve nakliyat için ölü sezon diye bir şey kalmasın.